מה זה יהודי משיחי?

מה זה יהודי משיחי?

אזרחים יהודים משיחיים הולכים אחרי התנ"ך והברית החדשה. אנו, היהודים המשיחיים מאוד גאים ביהדות שלנו, וכאזרחים נאמנים, מלמדים את ילדינו לכבד ולהעריץ את המדינה היהודית. מאות מילדינו משרתים בצה"ל.

עיקרון החיים הבסיסי שלנו הוא לאהוב את אלוהי ישראל, ללמוד וללכת בדרכיו של ישוע, משיח ישראל, (שבעצמו היה יהודי וחי כיהודי השומר את מצוות ה' אשר מצויים דברו) ולאהוב את רעינו.

הערך העיקרי שלנו נמצא בשמע.... "ואהבת את אדוני אלוהיך בכל לבבך, בכל נפשך ובכל מאודך". יש לנו הבנה ברורה לעובדה שישוע היה הכפרה האחרונה, שאלוהים סיפק- שנשפך דמו, ובכך איפשר לנו פיוס ומערכת יחסים של אהבה ושלום, לאחר שקיבלנו באופן אישי את ישוע המשיח לחיינו, התוודינו על חטאינו, חזרנו בתשובה ואנו חיים חיים חדשים המלאים בלימוד הכתובים.

אנו מאמינים שאלוהים יענה לתפילותינו כמו שענה בימי התנ"ך לאבותינו. אנו מאמינים שהתנ"ך הוא ספר עבורנו היום, ושהבטחות אלוהים תקפות כיום כמו שהיו תקפות בימי קדם.

אנו מאמינים שיש לו תכלית ומטרה עבור כל יחיד שנולד, שאלוהים טוב, ורוצה לברך אותנו בבריאות ושגשוג.
לאורך התנ"ך והברית החדשה, אנו למדים כיצד יכולה להיות לכל אחד מאיתנו מערכת יחסים אישית עם אלוהים.

כתוצאה מאמונתנו, יש לנו עקרונות נוספים כגון: לאהוב את רעינו, לעבוד קשה, לשלם מיסים, לחיות בכנות
ולהיות נאמנים למשפחותינו ולחברינו ולמדינתנו. המידה שלנו היא לעשות לאחרים כפי שהיינו רוצים שייעשה
לנו. אנו מאמינים שייעוד ישראל הוא להיות אור לגויים, ולכן לכל יהודי יש את האחריות שלו לפני אלוהים
לעשות את חלקו לברך עמים אחרים.

יהודי משיחי הוא אחד שחי בהתאם לאופן החיים התנ"כי, שחוגג את חגי ומעדי ישראל, ומזדהה עם עמינו,
תרבותנו בארץ שניתנה לנו מאלוהים. יהודי משיחי, הוא זה המהלל את אלוהים במסגרת יהודית עם אנשיו, ושאוהב לחלק את המסר שישוע הוא המשיח עם משפחות וחברים יהודים אחרים בהקשר לנחלה שלנו, התרבות שלנו ותפיסת הראייה שלנו.

אנו, היהודים המשיחים, מנציחים את הנחלה שלנו דרך הילדים שלנו ומנחילים להם אהבה לכתובים ולארץ ישראל, קשר לקהילה היהודית ולערכים החינוכיים שביהדות. עבור יהודי משיחי, זהות יהודית של הילדים שלו היא תהליך חינוכי אינטגרלי שעליו להעביר באיטיות דרך השקפה יהודית תנ"כית, חגים ומועדים יהודים ודרך הלל והשתחוויה לאלוהים בשבת.

ברית מילה, בת/בר מצווה הם דברים חשובים ומשמעותיים ליהודי משיחי, כמו גם נישואים תחת חופה כמו
אבותינו. לכן, יהודי משיחי הוא זה שמייסד ביתו באופן נראה לעין בהקשר לתרבות היהודית, בו מחשבות, הומור וסגנון יהודיים הם חלק מהבית. העקרונות היהודים המשיחיים שעוברים אלינו בדורות גרמו לנו להיות חלק מעם שאינו מוערך עם עמים אחרים, אלא יש לו קריאה והתמקדות שונה וייחודית. אנו עומדים ביראת כבוד בבחירת אלוהים אותנו, בייעודנו הרוחני במיוחד, שאנו עם נבחר וממלכת כוהנים שיהיו אור לגויים.

יהודי משיחי, הוא זה שרוצה להיות בקשר עם ישראל, בין אם הוא יכול לבחור לגור כאן או לא. הוא מבקש לתמוך במדינה ובעם ולחפש זיקה משמעותית לארץ המולדת שאלוהים ייסד לעם היהודי, שיום אחד ישוב מארבע קצוות תבל למדינה ממנה פוזר.

לסיכום, יהודי משיחי הוא אדם שנולד להורים יהודים (אחד מהם או שניהם) ושחייו השיבו נעורים והשתנו לטובה דרך האמונה בישוע המשיח.