אבירם

רקע

שמי אבירם, נולדתי למשפחה יהודיה ממוצא הונגרי, ששמרה את המסורת של היהדות, אני עצמי בזתי לכל המסורת והלכתי בדרכי החול. לאחר שהשתחררתי משירותי הצבאי, הגשמתי את חלומי לשדר ברדיו, שידרתי ברדיו חיפה במשך שנה ולאחר מכן בקול הים האדום באילת.
במהלך הזמן ששידרתי באילת הרגשתי ריקנות בתוכי, הרגשתי ששום דבר לא מספק אותי וששום דבר בעולם הזה לא יוכל לספק אותי, גם אם אשיג את כל העושר והתענוגות שבעולם, וגם אם אשיג את כל מה שיש לעולם הזה לתת לי, שום דבר לא יוכל למלא את החלל הריק הזה שחשתי בתוכי. פתאום מצאתי את עצמי פונה לאלוהים ואומר לו, אם אתה באמת קיים גלה לי, תתגלה אליי ואאמין בך, ואם לא תתגלה אז כנראה שאתה לא קיים.

חיפוש עמוק

ערב אחד, כשערכתי מוסיקה בתחנה, הייתי לבד, ופתאום חשתי כמו צמרמורת, כמו ענן של קדושה עופף אותי, ענן של אהבה, של אור ושל אושר שכמותו לא ידעתי מעודי. הדבר היה לשנייה אחת ונעלם. שנייה לפני כן לא הייתי בטוח אם אלוהים קיים או לא, ולאחר השנייה הזאת לא היה לי ספק שאלוהים קיים ושהביטוי שלו הוא אהבה. לאחר מספר ימים חשבתי על הדתות השונות שקימות בעולם, ואמרתי לעצמי איך יתכן שהביטוי של אלוהים הוא אהבה, והביטוי של הדתות הגדולות שמייצגות אותו, הוא שנאה אחת כלפי השנייה, והרי האלוהים הוא אחד לכל בני האדם. חשבתי על היהדות, מעולם לא הרגשתי את האהבה שחשתי מאלוהים ביהדות, ההפך, כל מה שחוויתי מהיהדות היה אשמה. חשבתי על האסלאם, רוב המאמינים בדת הזאת הם ערבים, והם מאמינים באיזה מוחמד אחד, זאת דת של הערבים, לא קשורה אליי. השבח לאל. חשבתי על הנצרות דת שרדפה אחרי העם שלי העם היהודי במשך כמעט אלפיים שנה. זכרתי את הסיפורים של אימי על איך שגויים קראו לה בשמות גנאי בגלל שהיא יהודיה והאשימו אותה ברצח של הקריסטוס. מי זה הקריסטוס הזה, שהגויים רואים בו את המשיח שלהם והוא בכלל היה יהודי, מה הוא אמר שגרם לכל השנאה הזאת? 
 הסתקרנתי לדעת מה כתוב בברית החדשה.

אהבת אלוהים

באותה התקופה גרתי עם שלוש שותפות בדירה מרווחת, היינו מעשנים ביחד מסם המריחואנה והיה לנו קשר ידידותי, חיובי. שאלתי אחת מהן אם יש ברשותה את הספר הברית החדשה, היא ענתה לי שלא אך שיש לה ספר שמדבר על הברית החדשה. היא נתנה לי את הספר, זה היה הספר של יעקב דמקני – "למה דווקא אני".
תוך כדי קריאה בספר חשתי אהבה עצומה כלפי יעקב, כמוה לא חשתי מעולם כלפי אף אדם בעבר. הבנתי שזאת האהבה של אלוהים אל יעקב, ושאני חווה את האהבה הזאת שהיא אהבתו של ישוע. בסוף הספר ישנו מספר טלפון. חייגתי אל יעקב והוא קישר אותי עם חבר באמונה שגר באילת אשר נתן לי עותק של הברית החדשה. למחרת הייתה לי חוויה מדהימה בה הרגשתי את אהבתו של אלוהים עוטפת אותי, וכל מה שהיה מסביבי היה מלא ביופי וקדושה.  פתאום הרגשתי שאני מת. הבטתי על החיים שחייתי, והבנתי שעם העבר שלי אני הולך לגיהינום, אך כל מה מסביבי הייתה קדושה ואהבה שכמוה לא ידעתי וכל מה שהבטתי בו היה פשוט יפה, הייתי בנוכחות של אלוהים, והייתי חי יותר מתמיד עם תחושה חזקה של חיות חדה. ניסיתי להגיד דבר מה, אך כל מה שיצא מפי היה שם אחד – ישוע.
 
לאחר ארבעה ימים של אושר והליכה בשמים, האדון ישוע אמר לי שעליי להפסיק לעשן את המריחואנה, עניתי לו בחיוב מתוך כניעה ואהבה אליו. אך באותו הערב הגיעו לדירה שלנו אורחים, ישבנו במעגל, כשסיגריית מריחואנה עוברת מיד ליד, והגיע גם אליי – ועישנתי. מאותו הרגע כל היופי כל הקדושה והאהבה, כל האור והאושר שחוויתי נעלמו כלא היו, ובמקומם נכנסו פחדים, דיכאון וייאוש.

אמת ובלבול

למחרת ניגשתי לפתוח את הספר הברית החדשה. שישבתי מול הספר, צפו ועלו בי כל הזיכרונות של הסיפורים של אימי על השואה והאנטישמיות מהנוצרים, צפו ועלו בי תמונות האינקוויזיציה והרדיפות שעמי סבל בכל שנות הגלות הארוכה באירופה. נרתעתי מלפתוח את הספר, אך בסופו של דבר אזרתי אומץ ופתחתי אותו. ובאחד מהעמודים הראשונים, ראיתי תפילה: "אלוהי אברהם אלוהי יצחק ואלוהי יעקב; בקראי את הספר  הזה הראני נא את האמת ועזור לי  ללכת אחרי האור שתראני. אמן." התפללתי, הרי זה האלוהים שלנו ואם יש אמת כלשהי בספר הזה אני רוצה ללכת בה. כשפתחתי את ספר הברית החדשה, הוארו עייני מכל פסוק ופסוק שקראתי, גיליתי שישוע נולד למשפחת בית דוד כפי שעל המשיח להיוולד, ושהוא ריפא את כל מי שבא אליו וכל דבר שהוא עשה, אמר וציווה תמיד היה בהקשר לתורה ולאלוהי ישראל, הוא לא ביקש כבוד לעצמו, אך אמר דברים שאם הוא אכן המשיח, אזי רק הוא יכול לומר אותם. קראתי את המעשים של התלמידים של ישוע והאגרות של שאול ולאחר שסיימתי לקרוא את ספר 'ההתגלות' שאלתי את עצמי שאלה כנה: האם אני יכול לומר שמשהו מהדברים שקראתי בברית החדשה הוא שקר. התשובה שלי הייתה – לא. כמו כן, לא מצאתי כל אנטישמיות או רמז כלשהו לכך שצריך להרוג או לפגוע ביהודים – ההפך מצאתי בכתבי הברית החדשה אהבת ישראל באופן מאד ברור. וכך ביקשתי מישוע המשיח להיות אדון על חיי, והחלטתי ללכת בדרכו. אך כיוון שהייתי מכור לסם המריחואנה ולא ממש רציתי לעזוב את חיי החטא, חיפשתי את האמת במקומות אחרים. התחלתי לעסוק במדיטציה, יוגה וקבלה, ולאחר חמש שנים של חיפוש רוחני מעמיק, חשתי בלבול רוחני עמוק, רציתי יותר מכל דבר אחר את האמת, אך לא הייתי בטוח מהי. לכן פניתי אל אלוהי האמת, אל אלוהי אברהם אלוהי יצחק ואלוהי יעקב, ואמרתי לו שאני רוצה לדעת מהי האמת שלו מהי הדרך שלו, שיראה לי שיגלה לי בכל דרך שבה הוא יבחר לגלות, אם דרך חזון רוחני ואם דרך אנשים שיפנו אלי מחר.

מענה לתפילה

באותה התקופה עבדתי בחנות צילום בירושלים, כיוון שהיה איזשהו חג מכרנו מצלמות מחוץ לחנות, הבחורה שהייתה בעמדת מכירת המצלמות לא הרגישה טוב וביקשה ממני בהודעת מסרון בטלפון שאחליף אותה. לא עברו שתי דקות מאז שנעמדתי בעמדת המכירה של המצלמות, ושני אנשים ניגשו אליי והתחילו לדבר איתי על ישוע המשיח. זה הייה המענה לתפילה. שני האנשים הללו קישרו אותי עם האחים ברגר מעין כרם, שני אחים שהיו בני-ישיבה בעברם, שמצאו את המשיח, והקדישו את חייהם למענו. לאחר מספר פגישות עם האחים, החלטנו ביחד שאעבור לגור ביחד איתם.

השינוי

בתקופה שגרתי עם האחים ברגר, חשתי את הקדושה והאהבה שהאדון שם בהם, עם כל החולשות שלהם כבני אדם, גיליתי אנשים עם לב טהור שאוהבים את אלוהים ומתמסרים למלכותו בכל אורחות חייהם.
לאחר לא מעט מאבקים, שיחות, התווכחויות ותפילות קיבלתי את ישוע המשיח לתוך חיי כמלך וכאדון על ליבי. הפסקתי לעשן סיגריות וסמים, קיבלתי שחרור מהרבה מאד פחדים, מאשמה, מבושה ומאהבה להבלי העולם הזה, שלגביו מתתי ונולדתי מחדש לחיים חדשים במשיח, אני בריאה חדשה, יש בי שמחה ושלום שאף אחד לא יכול לקחת אותם ממני ובזכות אמונתי קיבלתי תוקף להיות בן לאלוהים חיים.