גל

 
00:00

ילדות

נולדתי בירושלים בשנת 1981, אך לאחר 3 שנים הורי החליטו כי הם חוזרים למושב שבו אימי נולדה, גדלה וחייה. שם העברתי את כל שנותיי, ממש עד היום. אני בכור למשפחה יהודית חילונית ולי אח ואחות, אורח החיים ששרר בבית אף פעם לא כלל את אלוהים או אמונה בו. כל חיי קיבלתי חינוך טוב ולימוד על אהבת הארץ ונופיה. להורי יש חיי נישואים מצוינים והם תמיד העניקו לילדיהם את כל אהבתם, בכל שנות ילדותי לא היה חסר לי דבר. נראה כאילו לא היה דבר נוסף שיכולתי לבקש אשר יהפוך את התמונה לטובה וורודה יותר.. 

צבא

לאחר שסיימתי שנה במסגרת מכינה קדם צבאית (שנת שירות) התגייסתי בסוף שנת 2001 לחיל התותחנים, הייתה לי מוטיבציה רבה לשרת בחיל קרבי ולתרום ככל האפשר. ואכן ניתנה לי ההזדמנות להגשים את ייעודי בחיל כשהפכתי למפקד וסמל מחלקה, פיקדתי על חיילים, הכשרתי טירונים והרגשתי הרבה סיפוק מהיכולת להדריך, להוביל, ולהוות דוגמא אישית ומודל לחיקוי! אחרי הכול אלה הם הערכים עליהם גדלתי וחונכתי... 

ברוך הבא לאזרחות – מה עושים עכשיו?!

לאחר 3 שנים, השתחררתי משירות סדיר ובמשך שנה עבדתי בחקלאות במושב כדי לחסוך כסף. החלטתי שאני חייב לצאת מהארץ וכמו כל ישראלי טוב, לתור את העולם, לטייל, לראות נופים ולפגוש אנשים ותרבויות חדשות! החלטתי שאעשה טיול מסביב לעולם!

"אֶלָּא שֶׁבִּמְעִידָתָם הַיְשׁוּעָה לַגּוֹיִים, לְהַקְנִיא אוֹתָם." (האיגרת אל הרומים י"א פס' 11)

הטיול שלי כלל כמה ארצות בהן תכננתי לעצור והראשונה בהן הייתה ניו-זילנד! אני בסוף העולם ורואה את המדינה עם הנופים הכי מדהימים שיש, אבל מהר מאוד דברים החלו להשתנות...
הטיול הפיסי שחשבתי שהוא תמצית רצונותיי הפך מהר מאוד למסע של חיפוש רוחני. יצאתי "מהבועה" הישראלית והבנתי פתאום עד כמה הזהות שלי בתור יהודי איננה שלמה, היה חסר לי משהו, שאלות קיומיות ופילוסופיות על משמעות החיים ועל המקום שלי בעולם הזה צצו ועלו על פני השטח והרגשתי שכל אותם הערכים "והאמונות" החילוניות עליהן גדלתי אינן מספקות לי את התשובות אותן חיפשתי!
במהלך הטיול בניו-זילנד התארחתי אצל משפחות מקומיות אשר היו מוכנות לפתוח את דלתות ביתם למטיילים ישראלים רק בשל העובדה הפשוטה שיש להם אהבה עצומה לעם היהודי ולארץ ישראל, זה היה משהו שמאוד ריגש אותי וחימם את ליבי!
יום אחד הגעתי לביתם של זוג נחמד והופתעתי מאוד לגלות שיש להם את "עשרת הדיברות" תלויות על הקיר בסלון! המחשבה הראשונה שעברה בראשי הייתה: "מה?! , מה זה אמור להביע?? הם בכלל לא יהודים, איך זה שיש להם את עשרת הדיברות בסלון ועוד בעברית!"
אבל מה שעוד יותר הפתיע אותי לגלות הייתה העובדה שהיה להם משהו שלי לא היה... התחושה הזאת שיש להם משהו שעד אותו זמן חשבתי שהוא שייך רק ליהודים, לעם שלי, גרמה לי די לקנא בהם, הייתה להם שמחה ענקית שלא ידעתי מעולם שיכולה להיות קיימת וכל כך הרבה אהבה לכל מי שנכנס לביתם, "מאיפה יש להם את זה?" שאלתי את עצמי...

"וְאִם מְעִידָתָם הִיא עֹשֶׁר לָעוֹלָם וְהֶפְסֵדָם הוּא עֹשֶׁר לַגּוֹיִים, שְׁלֵמוּתָם -- עַל אַחַת כַּמָּה וְכַמָּה" (האיגרת אל הרומים י"א פס' 12)

בהמשך הטיול, בבית אחר, אצל אישה מקסימה שאירחה אותי, ראיתי ציור ובו נראה פורטרט של דמות שידעתי לזהותה בבירור אך לא ידעתי עליה דבר וחצי דבר - ישוע. עד אז ידעתי את מה שרוב עם ישראל בארץ יודע "ישו (עיוות שמו של ישוע) הוא של הנוצרים והוא לא שייך לנו – היהודים" אבל העובדה שזיהיתי והכרתי את פניו של ישוע עוררה בי משהו שלא חשבתי מעולם שיכול לקרות, התחלתי לחפש תשובות לשאלות המהותיות בחיי, שאלות על הזהות היהודית שלי דרך ישוע, התחלתי לקרוא בברית החדשה והבנתי שישוע היה יהודי!! הוא חי כל חייו בארץ ישראל והיה מורה אשר לימד את תלמידיו וכל מי שהכירו קרא לו "רבי". הרגשתי כאדם אשר מצא אוצר והוא רק מתחיל "לחצוב" ולגלות את גודלו של האוצר הזה ועד כמה הוא גדול ועצום!
הטיול מסביב לעולם המשיך וכך גם החיפוש הרוחני ומציאת הזהות היהודית האמיתית שלי במשיח ישוע, כשהגעתי לסידני, אוסטרליה, הרגשתי שאני חייב לעשות מעשה ולקחת החלטה מהותית בחיי. הבנתי דרך הכתובים (התנ"ך והברית החדשה) כי כל חיי הייתי רחוק מאלוהים, ולמרות שחיי היו נוחים ושלווים, אלוהים הוא זה שהיה חסר בהם. הבנתי כי חטאתי בדרכיי שלי לאלוהים, שהייתי אבוד בעולם בלעדיו כאדם ללא תשובות וללא תקווה ועלי לחזור בתשובה ולתת את חיי ואת ליבי לאלוהיי ישראל, ולהתחיל לחיות חיים חדשים במשיח ישוע!

חזרה לארץ הקודש

לאחר 14 חודשים של טיול מסביב לעולם, חזרתי לארץ! בתור מאמין חדש במשיח ישוע לא הכרתי אפילו מאמין יהודי משיחי אחד! אך אלוהים הטוב והנאמן סלל לי דרך ונתן כיוון לחיי, הכרתי מאמינים משיחיים רבים ואף הצטרפתי לקהילה באזור מגורי, ומהר מאוד אלוהים נתן קריאה לליבי לעבודת נוער, להדרכה, ולשירות בקהילה. הרגשתי שיש סגירת מעגל עבורי כי כל אותם הערכים אשר היו חשובים לי תמיד התממשו עוד יותר בחיי האמונה שלי – להוביל, להשפיע, להדריך ולהוות דוגמא אישית ומודל לחיקוי – לא את עצמי כי אם את ישוע המשיח אשר חי בי!

"נִדְרַשְׁתִּי לְלוֹא שָׁאָלוּ נִמְצֵאתִי לְלֹא בִקְשֻׁנִי." (ישיעה ס"ה פס' 1)

יש לאלוהים תוכנית ישועה גם עבור חייך! והיא מיוחדת ונפלאה אשר בה תמצא/י תקווה, שמחה שלמה, שלום אמיתי בליבך, וחיי נצח! אך הדבר החשוב ביותר היא ההבנה שאנו חייבים לעשות צעד של אמונה, להבין כי טעינו וחטאנו כל אחד בדרכו לפני אלוהים ולחזור אליו חזרה, לחזור בתשובה לפני אבינו היקר שבשמיים. 
"לא כל אחד צריך להגיע לקצה העולם, כדי למצוא את אלוהים ואת האדון ישוע המשיח!"

"וְאִם אַתָּה מוֹדֶה בְּפִיךָ שֶׁיֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן וּמַאֲמִין בִּלְבָבְךָ שֶׁאֱלֹהִים הֵקִים אוֹתוֹ מִן הַמֵּתִים -- תִּוָּשַׁע." (איגרת אל הרומים י' פס' 9)