גדעון

 
00:00

ילדות

נולדתי בהרצליה בשנת 1956, אחרי מלחמת העצמאות. גדלתי במשפחה מסורתית מרקע ספרדי. אבי היה מפקד תחנת כיבוי אש ואמי הייתה עקרת בית. למדתי בבית הספר היסודי בהרצליה ובגיל 13 עברתי ללמוד בבית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה. עד גיל 18 הייתי נוסע בחופשים לנואבה שבסיני ומתגורר שם. בימי ילדותי גרנו בשכונת נווה ישראל בהרצליה שנחשבה אז לשכונת מצוקה; שם גדלתי בתנאים קשים ומגיל צעיר התחלתי גם אני לעסוק בפשע ועבריינות. הייתי גונב רכבים עבור אנשים אחרים תמורת כסף, הייתי מוכר סמים ומשתמש בעצמי; חיי היו סובבים סביב הפשע.

צבא

בגיל 18 התגייסתי לצבא אך סירבתי להתגייס לחיל האוויר ולכן נכנסתי לכלא ל-4 חודשים. לאחר שהשתחררתי מן הכלא הצטרפתי ליחידת צנחנים; בה שירתי במשך 3 שנים בסדיר ועוד במילואים. שירתי בעזה גם בשירות הסדיר וגם לאחר מכן במילואים. כמו כן נשלחתי ללבנון בשנת 1982 במלחמת שלום הגליל. בעקבות הדברים שעברתי וראיתי בזמן שירותי בצה"ל, עלו בי שאלות רבות לגבי היחסים שבין יהודים לערבים, הקיום שלנו כעם יהודי ועוד שאלות חשובות אחרות שרציתי עליהן תשובה.

אחרי הצבא – בסיני

ב- 1977 , יום לאחר שחרורי מצה"ל נסעתי לסיני. כאשר ירדתי מהאוטובוס בנואבה, ניגש אלי בחור ונתן לי ספר לקרוא - "מלאכים בקרבות הרחוב"; לקחתי את הספר ושמתי אותו בתיק, והשתקעתי לתקופה בסיני. לאחר מכן נסעתי לטיול ממושך בחו"ל ובשנת 1979 חזרתי לישראל, שוב, ישירות לסיני.

כניעה למשיח ישראל והתחלה חדשה

הפעם בסיני קרה דבר שמעולם לא ציפיתי שיקרה. פגשתי בחור בשם יוחנן שהתחיל לדבר איתי על האמונה במשיח ישראל. בהתחלה התנגדתי נמרצות ועקב שיחותינו נוצרו ויכוחים על מי הוא אלוהים ומי הוא המשיח? ואז הוא התחיל לדבר על הנבואות בתנ"ך. החלטתי לקרוא בעצמי את הנבואות בתנ"ך הקשורות למשיח והופתעתי ממה שגליתי! לדוגמא בספר מיכה ה' א' כתוב "וְאַתָּה בֵּית-לֶחֶם אֶפְרָתָה צָעִיר לִהְיוֹת בְּאַלְפֵי יְהוּדָה מִמְּךָ לִי יֵצֵא לִהְיוֹת מוֹשֵׁל בְּיִשְׂרָאֵל וּמוֹצָאֹתָיו מִקֶּדֶם מִימֵי עוֹלָם” כשקראתי את הנבואה הזאת ועוד רבות אחרות, עלתה בי השאלה היכן הוא המשיח ומי הוא? כששאלתי את יוחנן, מי הוא לדעתו המשיח שעליו מדובר בנבואות האלו? הוא אמר לי שהוא מאמין שישוע הוא משיח ישראל המובטח על-פי כל נבואות התנ"ך והברית החדשה. המשכתי להיאבק ולהתנגד אבל יוחנן המשיך להראות לי נבואות בתנ"ך המדברות על הברית החדשה; כמו ירמיהו ל"א ל' “הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם-יְהוָה וְכָרַתִּי אֶת-בֵּית יִשְׂרָאֵל וְאֶת-בֵּית יְהוּדָה בְּרִית חֲדָשָׁה”. וכך לאחר חקר רב בתנ"ך ובברית החדשה, בספטמבר 1979 הגעתי למסקנה שישוע הוא משיח ישראל וקיבלתי אותו כמושיעי וגואלי.

היום

מאז השתנו חיי ולא חיפשתי עוד את עולם הפשע אלא חיפשתי כיצד אוכל לעזור לאנשים.
ב- 1984 עברתי לתל-אביב והתחלתי לעבוד בחברת מחשבים. בשנת 1990 התחתנתי ונולדו לנו שני ילדים. כיום אני וביתי עובדים את אלוהים וחיים חיי אמונה במשיח ישוע.