סהר

ילדות

נולדתי וגדלתי בירושלים, במשפחה מזרחית מסורתית בת ארבעה ילדים; שני אחים ושתי אחיות. הורי מרקע מזרחי; אמי נולדה בישראל ואבי עלה מעיראק. כמשפחה היינו הולכים לבית הכנסת בחגים ובשישי ושבת. אני לא זוכר שבבית דיברנו על אלוהים או אמונה, אבל כשהייתי בן 5 שאלתי את אמא שלי מי הוא המשיח? איך קוראים לו? ואמי ענתה לי שקוראים לו ישוע. מאז אותו יום נחרט בזיכרוני ששמו של המשיח הוא "ישוע". לא ידעתי שום דבר עליו, לא ידעתי מה הנצרות עשתה ממנו וששמו שונה ל"ישו",  פשוט ידעתי שזה מה שאמא שלי אמרה לי. 

כדורגל

מגיל צעיר כדורגל בעצם היה מרכז חיי. זו הייתה האהבה שלי והעיסוק שלי 24 שעות ביממה. הייתי משחק בקבוצות שונות, ובגיל 16-17 כששיחקתי בנבחרת הנוער של ישראל, סגנון החיים שלי הפך להיות מאוד מקצועי; היו הרבה אימונים ומחנות אימונים, שמירה על תזונה נכונה ובעיקר פיתוח הכושר הגופני. הקדשתי את כל חיי לפיתוח הקרירה שלי בכדורגל. עד גיל 21 שיחקתי בבית"ר ירושלים ולאחר מכן עברתי לשחק בקבוצה בליגה נמוכה יותר, והמשכתי לשחק עד גיל 25. לכל אורך הדרך המשפחה שלי הייתה  מאוד אוהבת ותומכת ועודדה אותי להתמיד בכל מה שקשור לכדורגל. 

שאלת השאלות

מגיל 5, כששאלתי את אמי אודות המשיח ועד גיל 25, לא שמעתי שום דבר על המשיח או על אלוהים. בגיל 25 החלטתי לנסוע לארצות הברית במטרה למצוא פרנסה טובה יותר. לאחר שהגעתי לארצות הברית, יום אחד הידידה שלי שאלה אותי אם אני יודע מה השם של המשיח? ואני התביישתי שבתור יהודי אני לא יודע איך קוראים למשיח, וכל מה שזכרתי הוא רק את התשובה של אמי כששאלתי אותה את אותה שאלה בדיוק בגיל 5, לכן עניתי לידידה שלי ששמו של המשיח הוא "ישוע", וכך התחילה דרכי כמאמין במשיח ישראל.  

חקירת הכתובים ומציאת האמת

התחלתי ללכת לבית כנסת משיחי, שם נתנו לי את ספר התנ"ך והברית החדשה בעברית. אף אדם בעצם לא לימד אותי אודות המשיח, אך אחד לא ישב ועבר איתי על מה שנאמר בנבואות; אני חקרתי את הכתובים בעצמי, מספר בראשית ועד ספר התגלות (הספר האחרון בברית החדשה) וכך בעצם הגעתי להיות מאמין בישוע המשיח. אני זוכר כשקראתי בתנ"ך את הנבואות השונות אודות הברית החדשה (ירמיהו ל"א 30) ואודות המשיח (ישעיהו נ"ג), שהוא יבוא לפני חורבן בית שני (דניאל פרק ט'), שהוא קודם יבוא עני ורוכב על חמור (זכריה ט' 9), הנבואות האלה הדהדו בזיכרוני כל הזמן וזה בעצם מה ששכנע אותי שישוע הוא המשיח. לא הייתה לי חוויה על-טבעית ולא קרה לי איזה פלא מוזר, הגעתי לאמונה בישוע דרך קריאה ולמידה עצמית של הכתובים, ודרך הבנה שכך אלוהים בחר, שישוע יהיה המשיח. מאז שהגעתי לאמונה, ראיתי איך במשך ההיסטוריה אף אחד לא ניצח את אלוהים, לא יהודים ולא גויים, לא ממלכות ולא שליטים; כי מה שאלוהים הבטיח זה מה שהוא יעשה. 

לב ציוני ויהדות שהתחזקה

אלוהים הראה לי שעמי,עם ישראל, הוא העם הנבחר מאז ומתמיד; נבחר לדוגמה טובה או רעה. גם ראיתי שאלוהים הוא תמיד ריבון ושופט צדק אבל גם נאמן לדברו; הוא הגלה את ישראל העם הנבחר כי הם חטאו לו ולא משום סיבה אחרת, אבל הוא גם קיים את דברו והחזיר אותנו לארץ המובטחת ב 1948. היום כמאמין אני הולך לבית הכנסת, מתעטף בציצית ומניח תפילין; למעשה היהדות שלי התחזקה מאז שאני מאמין בישוע, היא לא פחתה והיא לא נחלשה, היא רק התחזקה וקיבלה מימד יותר יהודי, יותר יהודי על-פי אלוהים ולא על-פי מסורות של משפחה או אנשי דת. כשחזרתי לארץ בשנת 2003, לא ידעתי שיש עוד ישראלים צברים כמוני שמאמינים בישוע ושיש כאן קהילות משיחיות. בארץ שמעתי כמובן את הדעות הנוגדות את האמונה המשיחית, אבל תודות לזמן הרב שביליתי בקריאת הכתובים בארצות הברית, החזקתי באמת שבעצמי ראיתי בתנ"ך ובברית החדשה. 

מסר לאוהבי הספורט והכדורגל

כדורגל הוא אכן כיף נפלא, ואני נהניתי מאוד בזמן שהיה לי לשחק בנבחרת ישראל ובבית"ר, אבל הכדורגל לא נותן חיי נצח והוא לא נותן סליחת חטאים, ואלו הם הדברים החשובים באמת שיש רק בישוע. הייתי אומר לכדורגלנים היום, שאפשר להמשיך ולשחק כדורגל, ואפשר להיות דוגמא טובה; הדוגמא הכי טובה היום היא קאקא מקבוצת מילאן. קאקא הוא אמנם לא יהודי, אך הוא מאמין חזק בישוע וזה מביא אותו דווקא לחיות חיים שמכבדים את אלוהי ישראל, ולמקצועיות על המגרש. האמונה בישוע לא מונעת ממך להיות כדורגלן מקצועי, ההפך - זה רק נותן לך יכולת להיות טוב יותר ולשמש דוגמא לאחרים, כי אתה בעצם מתחזק מבפנים.

היום

היום אני חי את חיי ככל הישראלים, אוהב כדורגל וספורט, הולך לבית הכנסת וחוגג את כל חגי ישראל; אבל היום המשיח ישוע נמצא במרכז חיי, ולא הכדורגל או השאיפות האישיות שלי. היום אני מבין שרק בישוע יש סליחת חטאים וחיי נצח, ולכן אני מקדיש לו את כל חיי. אני מציע לכל אחד שרעב וצמא לדעת עוד, לפתוח בעצמו את ספר התנ"ך, כמו שאני עשיתי, וללמוד בעצמו אודות המשיח היהודי, ולבקש מאלוהים שיראה לו את האמת באופן אישי.