יואב

רקע
אני נולדתי ב - 1987 בחיפה. כשהייתי בן 4, אני והמשפחה שלי עברנו לגור בארה"ב. חזרנו לארץ כשהייתי בן 9. נולדתי למשפחה יהודית משיחית אשר חגגה את כל חגי ישראל. יש לי זכרונות מאוד טובים מאיך שאנחנו כמשפחה היינו חוגגים את ליל הסדר ואני כילד קטן רק חיכיתי שהקריאה מההגדה תסתיים על מנת שנוכל לאכול. היינו גם עושים קבלת שבת בערבי שישי. המשפחה שלי היא בעלת רקע ברזילאית.

חיפוש משמעות ומטרה לחיים
כבר כילד קטן חיפשתי משמעות ומטרה לחיים שלי. זה בא לידי ביטוי בכך שניסיתי לחקות ו "להיות" הגיבורים שלי מהטלוויזיה או שהייתי מנסה לחקות את אבא שלי במטרה להפוך להיות כמוהו. בתחילת הנעורים שלי זה התבטא ברצון שלי להיות שחקן כדורגל ומאמן כדורגל. כל זה בגלל שניסיתי למצוא הגדרה עצמית ולמצוא משמעות לחיים שלי.

אמונה בישוע?
כשהייתי בן 15, כשדיברתי עם אמא שלי לגבי הרצון למצוא משמעות לחיי, היא דיברה איתי על קבלת החלטה להאמין בישוע. אני גדלתי בתוך משפחה יהודית משיחית אז כמובן ידעתי עליו אבל אף פעם לא חשבתי שיש צורך שאני אקבל החלטה אישית להאמין בו. החלטתי "לנסות" את זה כי חיפשתי מטרה לחיים שלי וגם חשבתי שזה יעזור לי להיות אדם טוב יותר, במיוחד אחרי השנה האחרונה שלי בחטיבת הביניים שבה התאכזבתי עמוקות מהתפקוד שלי בכול התחומים. אבל היה לי קשה. חשבתי שכדי להיות אדם שמאמין בישוע, עליי להיות בן אדם מושלם שלא עושה טעויות. כמובן שזה בלתי אפשרי אך לא חשבתי כך אז. כשנוכחתי לראות שאני לא מושלם, הייתי "מפסיק" להיות אדם שמאמין בישוע. אחרי כמה ימים הייתי מתחרט, ומחליט "לחזור" להיות אדם שמאמין בישוע. זה היה מעגל שהביא לי הרבה תסכולים כי חשבתי שבגלל שאלוהים לא עוזר לי להיות מושלם, אז הוא לא רצה שאני יאמין בו. לרוע המזל, היה למעגל הזה השפעה לא טובה על הלימודים שלי בתיכון. היו לי אפילו מחשבות אובדניות ורצון לפגוע בעצמי. זה נמשך עד תחילת השירות הצבאי שלי.

החלטה רצינית
החצי האחרון של שנת 2005 הייתה מאוד משמעותי בחיים שלי. התגייסתי בספטמבר 2005 לצבא ושירתתי בחיל המשטרה הצבאית. בנובמבר 2005 אמא שלי אובחנה עם גידול סרטני בעמוד השדרה. שיחררו אותי לסוף שבוע ארוך על מנת להיות עם אמא, והחלטתי שכאשר אני חוזר לצבא שבוע אחרי, אני חוזר כבן אדם שקיבל החלטה רצינית להאמין בישוע. רציתי להפסיק לחיות במעגל שהביא לי הרבה כאב ותסכולים. אז ב-20 בנובמבר, 2005, כאשר הייתי באוטובוס בדרך לאבט"ש בירושלים ב-5:30 בבוקר, אני אמרתי תפילה לאלוהים שבה אני אומר שאני מחליט להאמין בו וללכת אחריו באופן רציני. מאותו היום השתניתי לגמרי. זה בא לידי ביטוי בהתנהגות שלי, באופן שאני מתמודד עם מצבים שונים, במיוחד הקשים, ובאופן שאני חושב. ישוע מילא את אותו חלל בליבי שחיפש משמעות ומטרה. גם למדתי שאני לא יכול להיות מושלם ושאני עוד יעשה הרבה טעויות. העניין הוא לבקש סליחה מאלוהים, ואם פגעתי במישהו לבקש סליחה גם ממנו או ממנה, ולהמשיך  הלאה תוך כדי לימוד מהטעות. אמא המשיכה בבית חולים גם לתוך 2006. נאמר לי שהיא הולכת למות. באותה תקופה גם פרצה מלחמת לבנון השנייה. הנה אני, חייל בן 19, בבית חולים שבה נאמר לי שאמא תמות, באמצע מלחמה ואני מרגיש שליו וחזק. הרגשתי כוח ושלווה שלא יכולתי להסביר. אני מאמין שאלוהים היה המקור לזה. אמא שלי אגב, החלימה לגמרי. תודה לאל!!!

כיום
אני כיום בן 23. אני סיימתי 3 שנים בצבא. אלוהים לימד אותי שיעורים בצבא שאני לא אשכח כל חיי. אני כבר שנתיים משוחרר. אני בעובד בשירות לקוחות שמזמן תורים ללקוחות של קופת חולים כללית. יש לי תפקיד בקהילה שלי והוא להיות אחראי על ציוד התרגום ולתרגם את ההתחלה ואת הסוף של המפגשים מעברית לאנגלית. אני גם אחראי להודיע לחבר'ה הצעירים בקהילה שלי מתי יש לנו מפגשים לצעירים ומי אחראי להביא כיבוד. אלוהים הוא הסיבה שאני מצליח למלא את התפקידים האלה. הוא נותן לי את היכולת ואת החוכמה למלא אותם. בלעדיו, לא הייתי מסוגל לעשות שום דבר.

התגלית האישית שלי
לכל בן אדם בעולם הזה יש חלל בלב שלו שרק ישוע יכול למלא. הסיבה היא שבני אדם נבראו ע"י אלוהים על מנת להיות במערכת יחסים איתו. כשזה לא קיים, בני אדם מרגישים שמשהו חסר, ולרוב הם לא יודעים מה. בני אדם מנסים למלא את החלל הזה ברכוש, בכסף, במעמד ובקשרים עם אנשים אחרים. רק ישוע נותן לנו, נתן לי מטרה, משמעות וסיפוק אמיתית לחיים. להאמין בו לא אומר שאני הפסקתי להיות יהודי, אלא להיות יהודי בשלמותו כי אני מאמין במשיח ישראל שנובא עליו בתנ"ך – ספר הקודש של עמנו. זה לא סותר אחד את השני אלא משלים. גיליתי שהמשיח צריך להיוולד בבית לחם כפי שרשום בספר מיכה ה' פס' 1 ואכן שם נולד ישוע כפי שנכתב בבשורה ע"פ מתי ב' פס' 1. המשיח צריך לבוא לפני חורבן בית שני כפי שאמר הנביא דניאל בפרק ט' פס' 25-26, ואכן ישוע התהלך בארץ לפני חורבן בית שני. הדבר היפה והייחודי במשיח הוא שיהיה נביא כמשה כפי שרשום בספר דברים י"ח 15, ואכן ישוע היה כזה. כפי שמשה היה המתווך של ברית סיני, ישוע היה המתווך של הברית החדשה של ספר ירמיה ל"א.

אני מועדד כל אחד לקרוא ולבחון את ספר ישעיה פרק נ"ג ולראות מה מסופר על עבד אלוהים הסובל (המשיח). כל מה שאנו צריכים מונח לפנינו בתנ"ך – רק צריך לפתוח ולראות, זהו מתנת האל אלינו.