עודד

 
00:00

טיולים ומסורת
שמי עודד, נולדתי וגדלתי ברמת גן, למשפחה שומרת מסורת עם שורשים דתיים ואהבת הארץ. אבי אף הנחיל לי את האהבה לארץ דרך הרגליים. טיילנו בארץ לאורכה ולרוחבה, מהצפון עד הדרום, למרות שלא היו כל אמצעי התחבורה שישנם היום. כבר בגיל צעיר התחלתי לחפש את משמעות החיים, רציתי לדעת מהי האמת ולמצוא את הדבר שהוא אמיתי. גדלתי בסביבה מסורתית, והלכתי לבית הכנסת אך לא נדרש ממני לקיים מצוות או להכיר את אלוהים ואת התנ"ך. אני הייתי ילד שאהב מאוד לקרוא וגם היום אני שומר על האהבה לקריאה. קראתי המון ספרות, והייתי חשוף להיסטוריה של עם ישראל ולהיסטוריה של עמים אחרים.

החיפוש המתמשך
המשכתי לחפש בליבי את המשמעות האמיתית לחיים, אך מה שראיתי במשפחה המורחבת שלי, שחלקה הייתה חרדית, ובמקומות נוספים בהם חיפשתי, לא מצאתי את התחושה, הביטחון והידיעה שמה שאנשים אלו עושים, הוא הדבר האמיתי. אני גם חיפשתי את האהבה אמיתית במקומות רבים. הסתובבתי עם חברים, חברות ונשים, הייתי גם במדיטציה טרנסנדנטלית כמה שנים וחיפשתי גם בקבלה. אך באף אחד מן המקומות הללו לא מצאתי את מה שחיפשתי, את הידיעה שמה שיש שם הוא הדבר האמיתי, הדבר הנכון.
כאשר אחותי שבה מחו"ל, היא סיפרה לי על אנשים שהיא פגשה שמאמינים באלוהי אברהם, יצחק ויעקב ובישוע כמשיח ישראל המובטח ע"פ הכתובים. האנשים האלו נקראים יהודים משיחיים. לאחר זמן מה שבו היא שאלה שאלות ובדקה את הנושא היא החלה להאמין בישוע כמשיח ישראל. ואז  נפגשתי בפעם הראשונה עם הדמות ההיסטורית של ישוע המשיח שעד אז לא הכרתי כלל. בשלב הזה אני לא התעניינתי בהיסטוריה, או בדת, אלא עניין אותי הלב של בני אדם, ועניין אותי להכיר את אלוהים באופן אישי. החיפוש שלי היה חיפוש של הלב, ולא חיפוש של המוח.

אהבה אמיתית
במשך כמעט שנתיים של השרות הצבאי, בחנתי את חייהם של אותם מאמינים בישוע. אני ראיתי בחייהם את הדבר האמיתי, שלא מצאתי בשום מקום אחר. הדבר האמיתי זה שהם הכירו את אלוהים. הם ידעו מה אלוהים אומר בכתובים, הם הכירו את הקול שלו והם חיו את החיים שלהם בעבורו. בנוסף לכך, ראיתי בחיים שלהם משהו מדהים בשבילי, ראיתי אהבה מושלמת, אהבה ללא תנאי, אהבה שלא קשורה לקשר פיזי בין גבר ואישה. זו הייתה אהבה נקייה וטהורה ללא תנאי. שני הדברים הללו שראיתי בחיי המאמינים בישוע, האהבה ללא תנאי והעובדה שהם הכירו את אלוהים באופן אישי ולא דתי כמו שלא ראיתי באף מקום אחר, הם שגרמו לי להחליט, שישוע המשיח הוא הדבר האמיתי שחיפשתי כל חיי ולקבל אותו לתוך חיי.

אלוהים הוא נאמן!
הדבר הראשון שהשתנה בחיי,  כתוצאה מהאמונה בישוע המשיח, היה ההרגשה האישית שלי. אלוהים לקח ממני את הפחד, חוסר הביטחון, העצבות והדאגה, ובמקומם שם בחיי שמחה, ביטחון ואומץ לעשות דברים, שחשבתי שאיני מסוגל לעשותם. אלוהים גם שם בי את האהבה שלו ובגללה התחלתי לאהוב אחרים באותה דרך, בשמחה ובכנות. אחרי שקיבלתי את האמונה בישוע התחתנתי ולמדתי הנדסת מכונות בטכניון. אלוהים גם ברך אותנו בילדים טובים שגדלים בארץ, משרתים בצבא ואוהבים את העם והארץ. בהסתכלות לאחור על חיי עד כה ועל התקופה שבה אני מאמין בישוע כמשיח ישראל, אני יכול להעיד שאלוהים הוא נאמן ושהוא אוהב כל אחד מאיתנו באהבה מושלמת. 
אני מזמין את כל מי שקורא או רואה את העדות שלי, לחתור להכיר ולדעת את אלוהים באופן אישי ואת האהבה שיש לו כלפינו דרך ישוע המשיח.