יגאל

 
00:00

עליה לארץ

נולדתי בשנת 1984 בברית המועצות לשעבר ושם גדלתי עד גיל 6. אבי היה מהנדס בנין ואימי הייתה שחקנית בתיאטרון ומורה למוסיקה; היינו משפחה עמידה מבחינה כלכלית ומכובדת בעיר. גדלתי בבית יהודי, למרות שעד הגעתנו לארץ לא הבנתי מה זה אומר להיות יהודי. למרות שכלפי חוץ הכול היה נראה טוב, הייתה בעיית אלימות קשה בבית. הסביבה שגדלתי בה הייתה אלימה ועם הזמן האלימות הפכה לשגרה בחיי. אני לא זוכר שדיברו בבית על דת או על אמונה. בגיל 6 עליתי עם הורי לישראל.

שנות ילדות בישראל

בתחילה גרנו 9 נפשות בדירה, ולאחר מכן עברנו לדירה משלנו. אני זוכר שהייתה אפליה ברורה כלפי עולים מרוסיה, והיה קשה להתקבל לתוך החברה הישראלית. יום אחד סבא שלי לקח אותי לבית הכנסת בפעם הראשונה, ואז התחלתי להבין מה זה אומר להיות יהודי. באותו זמן אמי וסבתי התחילו להאמין בישוע, ואני זוכר שסבא שלי היה מנסה להוציא אותי מזה כי הוא חשב שזו איזושהי כת. בתור ילד אני זוכר שאימי הייתה מסבירה לי על האמונה באלוהים ועל ישוע, והייתי הולך איתה לקהילה, אבל בפנים לא הרגשתי כלום. כתלמיד בביה"ס היסודי הייתי ילד פרוע ואלים; לא הייתי עושה ש"ב והייתי מתחמק משיעורים. כשעליתי לחטיבת ביניים, חלה בחיי תפנית לטובה והתחלתי לקחת את הלימודים ברצינות; הייתי בין המצטיינים בכיתה וכבר לא הייתי מחפש ריבים או דברים כמו אלה שהייתי עושה פעם. 

תפנית

במשך אותה תקופה הלכתי לקהילה משיחית והתחלתי להרגיש שלשם אני שייך, שזה המקום שלי, המשפחה שלי. בגיל 14 חוויתי נס אדיר בחיי – עקב תאונת ספורט, עור התוף באוזני נקרע והייתי חירש באוזן אחת; לאחר שהרופאים אמרו שישנו סיכוי קטן מאוד שלאחר כמה שנים עור התוף יחזור לקדמותו, באותו השבוע אלוהים ריפא אותי ועור התוף התחדש לחלוטין! הרופאים הנדהמים קבעו שהשמיעה שלי לא רק חזרה לקדמותה אלא השתפרה ב 100%!  לאחר מכן נסעתי עם חברים למחנה קיץ של נוער משיחי ישראלי, שם התחיל תהליך רציני של אמונה בחיי. שלושה חודשים לאחר מחנה הקיץ, חזרתי בתשובה אמיתית ושלמה לאלוהים. הבנתי שאני שייך לאלוהים ונתתי לישוע את כל חיי. בתיכון הייתי מצטיין בלימודים; היה לי חשוב להיות עדות עבור המשיח בכל מה שעשיתי. סיימתי את כיתה י"ב והחלטתי להמשיך למסלול עתודה, ללימודי תואר בתחום האלקטרוניקה.

צבא

לצבא התגייסתי בגיל 20 ושירתי בחיל האוויר שלוש שנים כטכנאי של מטוסי 16-F. עם הזמן נהייתי יותר ויותר מעורב בקהילה המשיחית שאליה השתייכתי, והייתי עוזר כמה שיכולתי במפגשים ובכנסי נוער למיניהם. עד כמה שהדבר קשה בצה"ל, בתור חייל הקפדתי לשרת כאדם מאמין ולעשות הכול ביושר ואמת, על-פי אמות המידה של אלוהים.

היום

כיום אני עובד עבור קבלן חשמל ומדריך את קבוצת הצעירים בקהילה, ובנוסף גם עוסק בתחום המדיה בשעות הפנאי. חיי מוקדשים לאדון ישוע כי אני מבין שרק הוא הושיע אותי וסלח לי על כל חטאי. אני מציע לכל אחד לבדוק בעצמו את הכתובים ולפנות לאלוהים בתפילה שיראה ויגלה את האמת.