אלונה

ילדות

קוראים לי אלונה. מאז הילדות אני זוכרת שאמי וסבתי תמיד סיפרו לי ולאחותי שיש אלוהים בשמיים. כל לילה, עוד לפני שהתחלתי להאמין בישוע כמשיח ישראל, התפללתי לאלוהים והודתי לו עבור כל יום שעבר. במקביל התעניינתי באסטרולוגיה וכישוף. חיפשתי תשובות לשאלות הרבות שהיו לי אבל אף אחד ושום דבר לא יכל לענות עליהם, לא משפחה, לא חברים ולא שום דבר רוחני שניסיתי.

בשנות הנערות שלי מאוד אהבתי לצאת ולבלות, ללכת למסיבות ולצאת עם חברים למועדוני לילה, אבל באיזה שהוא שלב כל כך נמאס לי מכל זה. אני זוכרת יום אחד שהלכתי לבית הספר, הייתי אז בכיתה י"א, וחשבתי לעצמי "למה נולדתי, ללמוד עכשיו בבית ספר, לעשות צבא, לקבל מקצוע, להתחתן, משעמם. זה היעוד שלי כאן בארץ? זה הכל?"

מיסטיקה ומה שמסביב

הייתי מאוד מחוברת לאחותי, אבל אחרי שעשיתי איתה סיאנס, התחלתי ממש לריב איתה והקשר שלנו התערער. לא יכלנו לשון בלילות, פחדנו. כשיצאתי לטייל בחוץ פעם אחת עם אחותי, ראיתי חזון כאילו אני רצה באיזה שהוא דרך ופתאום נופלת לשום מקום, מקום חשוך בלי אור בכלל, מין בור כזה שאין לו תחתית, תהום.  לא הייתה שום תקווה להפסיק לפול. כל כך נבהלתי, פקחתי את עיניי, הבטתי לשמיים ואמרתי לאלוהים שאני רוצה לצאת מזה. תוך זמן קצר אלוהים ענה לי. חשוב לי לספר למי שקורא את העדות שלי, שבאמת קיים עולם רוחני, וכל המעשים המיסטיים באמת מבוססים על משהו אמיתי, אך זה אינו מאלוהים. אלו כוחות חשוכים ורעים אז תיזהרו ואל תכנסו או תתעסקו עם הדברים הללו!

הורוסקופים ומזלות

באחד משיעורי הספורט בבית הספר דיברתי עם חברה שלי מהכיתה ושאלתי אותה איזה מזל היא. היא אמרה לי שהיא לא מאמינה בהורוסקופים ובמזלות, והוסיפה שאלוהים ברא כוכבים לזיהוי עונות השנה ומעודים שונים ולא לאסטרולוגיה או להגדת עתידות, כפי שרשום בספר דברים י"ח 9-13:

"כִּי אַתָּה בָּא אֶל-הָאָרֶץ אֲשֶׁר-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ לֹא-תִלְמַד לַעֲשׂוֹת כְּתוֹעֲבֹת הַגּוֹיִם הָהֵם׃ לֹא-יִמָּצֵא בְךָ מַעֲבִיר בְּנוֹ-וּבִתּוֹ בָּאֵשׁ קֹסֵם קְסָמִים מְעוֹנֵן וּמְנַחֵשׁ וּמְכַשֵּׁף׃ וְחֹבֵר חָבֶר וְשֹׁאֵל אוֹב וְיִדְּעֹנִי וְדֹרֵשׁ אֶל-הַמֵּתִים׃ כִּי-תוֹעֲבַת יְהוָה כָּל-עֹשֵׂה אֵלֶּה וּבִגְלַל הַתּוֹעֵבֹת הָאֵלֶּה יְהוָה אֱלֹהֶיךָ מוֹרִישׁ אוֹתָם מִפָּנֶיךָ׃ תָּמִים תִּהְיֶה עִם יְהוָה אֱלֹהֶיךָ׃".

זה כל כך הדהים אותי, שיש אנשים שלא מאמינים בהורוסקופ ובמזלות, ושלכוכבים יש מטרה אחרת. אחרי זה היא סיפרה לי שהיא מאמינה בישוע כמשיח וגואל ישראל. היא הזמינה אותי לבוא איתה למפגש של צעירים משיחיים. אני סירבתי כמה פעמים, אבל התעניינתי מאוד במה שהיא סיפרה לי כי היה משהו מאוד אמיתי בדבריה. הפצצתי אותה בשאלות שמאוד רציתי לקבל עליהם תשובות.

"אחת שאלתי מאת ה'"

ביום שישי אחד ממש רציתי לצאת לבלות במועדון לילה אך חברה שלי ואחותי לא יכלו ללכת. באותו יום חברתי מהכיתה שדיברה איתי על המזלות, ושלא ידעה שתוכניותיי לצאת למועדון נבלמו, הזמינה אותי למפגש צעירים בבית הקהילה. אמרתי שבכיף, אני אבוא. כשהגענו לקהילה פגשה אותנו אישתו של רועה הקהילה. היא חיבקה אותי והרגשתי כזאת אהבה אמיתית ממנה, אף פעם לא הייתה לי כזאת הרגשה, אפילו לא מהורים שלי, מה כבר להגיד על אנשים זרים. אהבה הזאת הלא ידוע בשבילי, שבן אדם לא יכול לתת מעצמו, כבשה את הלב שלי. מאוד התחברתי לדברים ששמעתי באותו הערב. הייתה לי רק שאלה אחת למה דווקא ישוע, הוא אלוהים? אחרי שקראתי את הנבואות שמדברות על המשיח כמו ישעיה נ"ב 13 – נ"ג 12ירמיה כ"ג 5-6תהילים ב'תהילים ק"י, הבנתי שרק הוא מת עבור חטאיי כדי שאני אוכל לקבל סליחה וכפרה, להתרצות ולהיות בת של אלוהים. כל מה שהיה עליי לעשות הוא להאמין בישוע ולהכיר בו כמשיח ישראל. שבוע לאחר מכן קיבלתי את ישוע לחיי בתור אדון ומושיע, ואני ואחותי התרצינו לאלוהים דרך הקורבן של המשיח. השעמום וחוסר התכליתיות נעלמו מחיי והבנתי כי קיבלתי את היעוד של בחיים – לחיות עבור אלוהים.

"אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת-יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית-יְהוָה כָּל-יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם-יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ׃". (תהילים כ"ז 4)