דליה

ילדות עד הנישואין

נולדתי וגדלתי בחיפה, בבית יהודי-מסורתי, ואני אחת משבע בנות במשפחה. אבי עלה מלבנון ואמי דור שביעי בארץ מרקע מרוקאי. אבי היה אדם שומר מסורת, חובש כיפה ומתמיד ללכת לבית הכנסת. אמי שמרה על כשרות בבית בגלל אבי, למרות שהיא בעצמה לא הייתה דתייה. את בעלי פגשתי בשנת 1976 ולאחר כשנה התחתנו וגרנו בגליל; יש לנו שלושה ילדים – שני בנים ובת. 

ארבעים שנה במדבר

נדמה שבמשך ארבעים שנה, כמו שוטטתי ב'מדבר החיים' עם הרגשה שאני לא רצויה; וזאת בגלל שעבור הורי הייתי "ילדה לא מתוכננת". כשאמי הייתה בהריון איתי היא רצתה לעשות הפלה; כך שהרגשתי את הדחייה מצד אמי עוד לפני שנולדתי, והרגשה זו ליוותה אותי לאורך שנים. אני זוכרת שהרגשתי לא רצויה מגיל ילדות – בגן, בבית-הספר, בתיכון, בצבא וגם בחיי הנישואין, עד שהגעתי לגיל ארבעים. תמיד נאבקתי עם ההרגשה הזו שליוותה אותי בכל תחום בחיי. הייתה ריקנות ובדידות עצומה בתוכי. היום אני יודעת שאלוהים רצה להראות לי שרק הוא יכול למלא את הריקנות ולרפא את הרגשת הבדידות.
בגלל הדימוי העצמי הנמוך שהיה לי, תמיד הייתי תלויה באנשים; היה חשוב לי מה הם אומרים וחושבים עלי. התלותיות הזאת אמללה אותי, מכיוון שתמיד הרגשתי שאני צריכה לרצות ולהרשים אנשים אחרים כדי שהם יקבלו אותי. אני ובעלי הצטרפנו לכל מיני סדנאות של "העידן החדש" בניסיון למצוא תשובות – בניסיון למלא את החלל הריק שבתוכנו. יום אחד משהו קרה לי ששינה בי את המחשבה שאני לא רצויה או לא מספיק טובה.

המפגש ששינה את חיי

בקיץ 1991 נסענו כל המשפחה לשנת שבתון בארה"ב מטעם עבודתו של בעלי. במהלך שהותנו שם פגשנו את בברלי, אישה יהודיה שמאמינה בישוע. זו הייתה הפעם הראשונה שפגשנו אדם יהודי שמאמין בישוע. חשבנו שאולי גם היא חלק מתנועת "העידן החדש" כמונו, אבל הסתבר לנו שמדובר בדבר אחר לחלוטין. כשבברלי סיפרה לנו שהיא מאמינה בישוע; אני ובעלי ידענו שזו האמת. בתחילה היה לי קשה לקרוא בברית החדשה כי חונכתי שזהו ספר זר ולא יהודי. אבל לאט לאט גיליתי שזהו ספר יהודי לכל דבר! ושישוע הוא אכן המשיח היהודי המובטח לעמנו! שמו "ישוע" מלשון "ישועה" והוא אכן הושיע אותי מסבלותיי וחטאיי. כתוב בספר ישעיה פרק נ"ג פסוקים 4-7: “אָכֵן חֳלָיֵנוּ הוּא נָשָׂא וּמַכְאֹבֵינוּ סְבָלָם וַאֲנַחְנוּ חֲשַׁבְנֻהוּ נָגוּעַ מֻכֵּה אֱלֹהִים וּמְעֻנֶּה, וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ מְדֻכָּא מֵעֲוָֹנֹתֵינוּ מוּסַר שְׁלוֹמֵנוּ עָלָיו וּבַחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא-לָנוּ׃ כֻּלָּנוּ כַּצֹּאן תָּעִינוּ אִישׁ לְדַרְכּוֹ פָּנִינוּ וַיהוָה הִפְגִּיעַ בּוֹ אֵת עֲוֹמן כֻּלָּנוּ.” 

חיים חדשים בישוע

לאט לאט התחלתי להבין את תפקידו של ישוע בעולם הזה ואת הסיבה שהוא נשלח אלינו. הבנתי שהוא מת עבורנו כדי לכפר על חטאינו ולקרב אותנו לאלוהים; הוא בא להיות הקורבן המושלם שיכפר על חטאינו אחת ולתמיד. הוא כל-כך אהב אותנו שהוא הסכים לבוא אל העולם הזה ולסבול, כדי שבמותו יהיו לנו חיי נצח. בתחילה היה לי קשה לקבל את אהבתו של אלוהים, אבל הבנתי שאהבתו היא אהבה בלתי מותנית – אהבה אמיתית, כי אלוהים הוא אהבה. נאמר באגרת הראשונה ליוחנן פרק ד' פסוקים 9-10: "בָּזֹאת נִגְלְתָה אַהֲבַת הָאֱלֹהִים בָּנוּ, בָּעֻבְדָּה שֶׁאֱלֹהִים שָׁלַח אֶת בְּנוֹ יְחִידוֹ לָעוֹלָם לְמַעַן נִחְיֶה בִּזְכוּתוֹ. בָּזֹאת הִיא הָאַהֲבָה, לֹא שֶׁאֲנַחְנוּ אָהַבְנוּ אֶת אֱלֹהִים, אֶלָּא שֶׁהוּא אָהַב אוֹתָנוּ וְשָׁלַח אֶת בְּנוֹ לִהְיוֹת כַּפָּרָה עַל חֲטָאֵינוּ" כן, הוא אהב את כולנו כשעוד היינו חוטאים ומורדים, ושלח לנו את בנו כקורבן, כדי שבדמו תהיה לנו כפרה וסליחת חטאים. הבנתי שישוע הוא קורבן יותר יקר מכל החיות שהוקרבו בעבר, ושאלוהים קיבל אותי דרכו. ישוע הוא "הדרך,האמת והחיים ואין איש יכול לבוא אל האב אלא דרכו.” הבנתי שהיה פגם באמונתי הדתית שהייתה לי לפני שהאמנתי בישוע, כי אלוהים הוא קדוש ואינו יכול לקבל אותנו החוטאים בלי קרבן.

היום

בגלל התגלית הזו של אהבת אלוהים אלי, רציתי לאהוב אותו חזרה ולשרת אותו בנאמנות, וזה מה שאני עושה עד היום. לאט לאט חיי השתנו. יותר מ-17 שנה עברו מאז האמנתי לראשונה במשיח ישוע, ואני רואה שינויים אדירים בחיי. התלותיות באנשים אחרים ומה הם חושבים כבר לא קיימת. אני כבר לא צריכה להוציא כל-כך הרבה אנרגיה בניסיון להרשים אחרים. גם פסקו הפחדים והחרדות; אני יודעת שהחיים האלו הם זמניים ומה שמחכה לנו אלו חיים חדשים ונפלאים – בעולם חדש ונפלא. נאמר על כך בספר ישעיה פרק ס"ה פסוקים 17 ו- 25: “כִּי-הִנְנִי בוֹרֵא שָׁמַיִם חֲדָשִׁים וָאָרֶץ חֲדָשָׁה וְלֹא תִזָּכַרְנָה הָרִאשֹׁנוֹת וְלֹא תַעֲלֶינָה עַל-לֵב... זְאֵב וְטָלֶה יִרְעוּ כְאֶחָד וְאַרְיֵה כַּבָּקָר יֹאכַל-תֶּבֶן וְנָחָשׁ עָפָר לַחְמוֹ לֹא-יָרֵעוּ וְלֹא-יַשְׁחִיתוּ בְּכָל-הַר קָדְשִׁי אָמַר יְהוָה"

היום אני מודעת לכך שחיי נמצאים בידי אלוהים – הוא מדריך, שומר, מגן, דואג לי ולכל אלו המאמינים בו בלב שלם דרך ישוע המשיח. כל הגישה שלי לחיים היא חדשה ומיוחדת, מלאה בשלום פנימי ושלווה. אני מודה לאלוהים על כך ומאחלת זאת לכל אדם.
 
תודה לאל!