רוני

ילדות

נולדתי בירושלים, אחד משלושה אחים, למשפחה חילונית לחלוטין ובבית נטול אלוהים. רקע דתי היה רק מצד הסבים. התחנכתי בבתי ספר רגילים לכל דבר, באווירה חילונית טיפוסית.
אני זוכר שהחיפוש הרוחני החל בגיל צעיר; משום מה תמיד הייתה בי המחשבה שילדים תמיד יישארו ילדים והזקנים תמיד יהיו זקנים. יום אחד שאלתי את סבתי אם גם אני יום אחד אזדקן והיא ענתה בחיוב; אז הבנתי שיבוא היום שבו גם אני אמות. הפחד מן המוות והשאלה לגבי הנצח החלו לחלחל בי, והפחד הוליד חיפוש. מגיל 16 עד גיל 31 עסקתי ביוגה,מדיטציה וקראטה – כל זאת בניסיון למצוא משהו מעבר לחיים האלה.

צבא

את שירותי הצבאי עשיתי בנח"ל; גם שם המשיך החיפוש אחר האמת והמציאות שמעבר לחיים האלה.
אחרי הצבא התחלתי לחקור את היהדות הרבנית לעומק וקיוויתי לתשובות; לתקופה קצרה אף הייתי חלק מישיבה חרדית. חיפשתי תשובה לגבי הנצח אך חידה זו נותרה לא פתורה.

החיפוש מעמיק

בערך בגיל 30 הייתי כבר מיואש במסעי אחר האמת. השתייכתי לדרג גבוה של מדיטציה טרנסנדנטלית והייתי מתאמן במדיטציה זו במשך 6 שעות כל יום. אותה תקופה פגשתי את אשתי לעתיד; התחתנו אבל אני לא רציתי ילדים - כי חשבתי לעצמי שאם אני לא אמצא את התשובה במדיטציה אז אני אעזוב את אשתי, אסע להימלאיה ואהפוך להיות נזיר בודהיסטי. חשבתי שמשהו אינטנסיבי יותר ייתן את התשובות – כמה שיותר אינטנסיבי יותר רוחני.

נקודת מפנה

כשסבא של אשתי נפטר, נסענו ללוויה בפינלנד, ארץ מולדתה של אשתי. אמא שלה שמאמינה בישוע, הזמינה אותי לקהילה. לא רציתי ללכת כי לא אהבתי מאמינים משיחיים; זלזלתי בכך שהם חושבים שישנה רק דרך אחת; "למה שאני יבוא? הרי אני יהודי” חשבתי לעצמי. אך כשהיא אמרה לי שהמורה הוא הינודיאסט שנהיה מאמין, התעוררה סקרנותי כי לא הבנתי למה הוא נעשה מאמין. הלכתי איתם לקהילה לשמוע את הלימוד; שם היה אדם בשם "מהש חוודה", שסיפר אודות מה שאלוהים נתן לו לעשות בחייו; בעיקר לרפא ולגרש רוחות רעות. כשהוא דיבר הרגשתי שהוא דובר אמת; שאלתי את עצמי "למה הוא כל-כך עניו אם יש לו את הכוחות האלה? אני לא הייתי עניו אם הייתה לי היכולת שלו יש"; זאת כי חלק עיקרי בחיפוש שלי היה להגיע לרמה של כוח וסמכות רוחנית. האדם הזה גם נראה לי אמיתי; ראיתי שהוא מתפלל עבור אנשים והם נופלים על הרצפה; שאלתי לגבי זה ואמרו לי שזה כוח רוח הקודש, ושאלו אותי אם אני רוצה לנסות? עד אז כשחשבתי על האמונה המשיחית, חשבתי על נצרות ועל כנסית הקבר; בעצם אנשים דתיים כמו היהודים הדתיים רק בהופעה אחרת, וזה מה שציפיתי למצוא. הופתעתי לראות אנשים שרים לאלוהים ומרימים את ידיהם בשמחה; חשבתי שהם (המאמינים המשיחיים) טיפשים, כי בנוסף לבורות שלהם הם גם שמחים – כך חשבתי. לי לא הייתה כל שמחה בחיים, כי החיפוש עושה אדם לאנוכי ומרוכז בעצמו כל הזמן.  הייתי בטוח שמה שהם קוראים לו "רוח הקודש" זה שכנוע עצמי, והחלטתי שאני אוכיח להם את זה; אז נגשתי קדימה כדי שיתפללו עבורי, אבל כשהתפללו עבורי נפלתי לרצפה. חשבתי "טוב יש רבנים ומנהיגים רוחניים אחרים עם כוחות, זה רק עוד סוג של כוח על-טבעי"

פריצת דרך רוחנית

לאחר הזמן בפינלנד חזרנו ארצה, ושמעתי שאותו אדם (מהש חוודה) מגיע לישראל. הפעם הוא דיבר על רוחות רעות ושדים. אני לא האמנתי בדברים האלו, אבל קרה לי משהו מאוד מעניין; לפתע החיים שלי עברו לי מול העיניים בכמה שניות, פתאום ראיתי שכלל אין אהבה בחיים שלי. אז באתי קדימה ובקשתי שיתפללו בשבילי כי יש לי רוח רעה; אני לא יודע למה כי בכלל לא האמנתי שיש רוחות; אבל כשהתפללו בשבילי נפלתי לרצפה וכל הגוף שלי רעד. כשקמתי והתאוששתי, פתאום הרגשתי שאני אוהב את המאמינים המשיחיים; קודם לכן הייתה בי סלידה מהם ועכשיו אהבה. מאותו רגע היה לי גם מאוד קשה להתאמן ביוגה ומדיטציה; בכל פעם שניסיתי לעשות מדיטציה נתקלתי בקושי אדיר. יום אחד ראיתי בעיתון פרסומת להזמנת ספרים משיחיים; הזמנתי ספר וקראתי בו, וככל שקראתי יותר, כך האמנתי יותר שישוע הוא המשיח. בדקתי את הנבואות וראיתי כיצד בספר ישעיהו פרק נ"ג פסוקים 4-6 מתואר המשיח כקורבן שייקח את חטאי, וזה הסתדר לי מיד;
 
"אָכֵן חֳלָיֵנוּ הוּא נָשָׂא, וּמַכְאֹבֵינוּ סְבָלָם; וַאֲנַחְנוּ חֲשַׁבְנֻהוּ, נָגוּעַ מֻכֵּה אֱלֹהִים וּמְעֻנֶּה׃ וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ, מְדֻכָּא מֵעֲוֹנֹתֵינוּ; מוּסַר שְׁלוֹמֵנוּ עָלָיו, וּבַחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא־לָנוּ׃ כֻּלָּנוּ כַּצֹּאן תָּעִינוּ, אִישׁ לְדַרְכּוֹ פָּנִינוּ; וַיהוָה הִפְגִּיעַ בּוֹ, אֵת עֲוֹן כֻּלָּנוּ".

שלום נשגב מדעת

האמנתי במה שקראתי אבל לא ידעתי מה לעשות; התחולל בי כמו מאבק כוחות בין אור לחושך. בסוף הספר שקראתי מצאתי תפילה:
אלוהי ואלוהי אברהם,יצחק ויעקב. אני יודע/ת שחטאתי נגדך. אני מאמין/ה שישוע הוא הכפרה, הוא האדון, הוא משיח ישראל שהבטחת שיבוא להושיע אותנו. אני פונה אליך עכשיו ומבקש/ת שתסלח לי על חטאיי בזכות הקורבן שישוע הקריב עבורי. קיים בי את הבטחותיך לאבותינו ותן בי לב חדש ורוח חדשה. בשם ישוע המשיח, אמן.
חשבתי "מה יש לי להפסיד? אני גם אתפלל וגם אמשיך עם יוגה”. התפללתי את התפילה ופתאום הרגשתי שלום; אף פעם לא הרגשתי שלום, לא עם נשים לא עם סמים לא עם מדיטציות. באופן אינטואיטיבי הבנתי שחיי נצח הם כאן עם ישוע, וזה מה שתמיד חיפשתי! בחסד אלוהים קיבלתי את חיי הנצח. יותר מאוחר קראתי בספר ישיעהו פרק נ"ט פסוקים 1-2 והבנתי שהבעיה הבסיסית היא החטא שעמד ביני לבין אלוהים:
 
"הֵן לֹא־קָצְרָה יַד־יְהוָה מֵהוֹשִׁיעַ; וְלֹא־כָבְדָה אָזְנוֹ מִשְּׁמוֹעַ׃ כִּי אִם־עֲוֹנֹתֵיכֶם הָיוּ מַבְדִּלִים, בֵּינֵכֶם לְבֵין אֱלֹהֵיכֶם; וְחַטֹּאותֵיכֶם, הִסְתִּירוּ פָנִים מִכֶּם מִשְּׁמוֹעַ"
 
אך אלוהים כעת רואה אותי דרך הדם של המשיח שמכסה ומסיר את חטאי.

היום

בתהליך הדרגתי אלוהים רפא את המחשבות שלי ואת חיי הנישואין שלי; אשתי חזרה לאמונה בישוע שנה אחריי והיום אנו הולכים יחד בדרך האדון, כמשפחה.  
מעל לעשרים שנה עברו מאז שקבלתי את האמונה בישוע; שנים אלו לא עברו בלי מאבק רוחני. אך עם הזמן אלוהים ביסס אותי באמונה ואני מבין יותר ויותר את כוח החסד שלו. מאז שפניתי אל ישוע יש לי את השלום שלו, לגבי ההווה ולגבי חיי הנצח. באגרת אל האפסים פרק ב' פסוק 8 נאמר: "הֵן בַּחֶסֶד נוֹשַׁעְתֶּם עַל-יְדֵי הָאֱמוּנָה; וְזֹאת לֹא מִיֶּדְכֶם, כִּי אִם מַתְּנַת אֱלֹהִים הִיא”. כיום אני עובד עם אנשים שמכורים לסמים, ובכל יום אני רואה את יכולתו של אלוהים לשקם בחסד חיים שנהרסו לחלוטין.
 
מילה לאלו שנמצאים בעיצומו של החיפוש: 
החיפוש הרוחני שלכם ראוי להערכה, כי ישנם הרבה אנשים שאינם מחפשים כלל. מניסיוני האישי ולאחר חיפושים רבים, יש רק אלוהים אחד והוא אלוהי ישראל, ואליו ניתן להגיע רק דרך הקורבן שהוא סיפק בבנו ישוע. אם אינכם רוצים חיפוש עקר, אני ממליץ לקרוא בתנ"ך ובברית החדשה ולהתפלל לאלוהים, לשאול אותו מהי האמת. אני יודע שהשם "ישוע" מרתיע, אבל הוא היחידי שהגשים את נבואות התנ"ך ולכן הוא המשיח ואין מועמד אחר.