רחל

ילדות ומשפחה

נולדתי וגדלתי בירושלים, במשפחה מסורתית-דתית מרקע מרוקאי, אחד הסבים בשושלת אמי היה הרב אלקבץ שכתב את הסידור. התחתנתי בגיל צעיר וכעת יש לי שני ילדים ושלושה נכדים. עבדתי במשך 10 שנים כשוטרת בירושלים, לאחר מכן נסעתי ללמוד אופנה באיטליה והשלמתי את לימודי בארץ, במקביל עבדתי בחנות שטיחים בעיר, שם קרה דבר שמעולם לא ציפיתי שיקרה... 

שטיח לבית אלוהים

הכול התחיל יום אחד כשאדם בשם שמעון נכנס לחנות השטיחים שבה עבדתי; הוא אמר:"אני מחפש שטיח טוב!" כששאלתי אותו מה זאת אומרת שטיח טוב? הוא הסביר שהוא מחפש שטיח לבית אלוהים. לא ידעתי איך להגיב לזה. אמרתי לו "אתה מדבר איתי על הבית של אלוהים? אתה נראה ישראלי ממוצא מזרחי בדיוק כמוני אבל אתה לא חובש כיפה, איך אתה מדבר על אלוהים?” התשובה שלו הפתיעה אותי; הוא הסביר לי איך האלוהים שלו שחרר אותו לחופשי. אז שאלתי אותו "מי זה האלוהים שלך שאני לא מכירה? שנינו יהודים, ולך יש אלוהים שהוא שונה משלי?” אז הוא הזמין אותי לקבלת שבת אצלו בבית.

קבלת שבת

כשנכנסתי אל הבית הרגשתי אוירה כל-כך מיוחדת, ראיתי שם שולחן ערוך לשבת בדיוק כמו שאני מכירה מהבית; יין קידוש, חלה ונרות. הוא חבש כיפה וברך את ברכת הקידוש המסורתית. הוא התחיל לקרוא מהתנ"ך ושאל אותי אם אני יודעת משהו על ישוע? אמרתי שכן, כי חשבתי שהוא התכוון ליהושע בן-נון, אבל הוא אמר לי "לא, ישוע מהברית החדשה". כשהוא אמר את זה כעסתי, אמרתי לו שלא ידבר איתי על השם הזה בכלל כי הדבר אסור ליהודים. הוא הסביר לי שישוע דווקא היה יהודי והחל להקריא מהברית החדשה, אך לא הייתי מוכנה לכך ואמרתי לו שלא יקריא ושלא ידבר איתי על ישוע. הסכמתי רק שיקריא מתוך התנ"ך אם הוא רוצה. הרגשתי בערב הזה שמשהו שונה, אבל לא הבנתי מה ההבדל ביני לבינו; הוא יהודי ואני יהודיה, הוא חוגג את השבת וגם אני, הוא חבש כיפה ועשה הכול כמו שאני מכירה. 

המשיח בתנ"ך

אחרי הארוחה ישבנו לקרוא מהתנ"ך. הוא התחיל להקריא מישעיהו, פרק נ"ג ואני עצרתי אותו בכעס; אמרתי לו "אתה הבטחת שלא תקריא מהברית החדשה ולא תדבר על ישוע", והוא הסביר לי שבכלל הקריא מהתנ"ך ושאני מזהה את המשיח ממה שכתוב בתוך התנ"ך שלי. “בתנ"ך שלי?!” לא האמנתי שזה נכון, חשבתי שזה לא יכול להיות, אז ביקשתי שהוא יראה לי. באותו הערב חזרתי הביתה, התחלתי לקרוא בתנ"ך ולא יכולתי להפסיק, אך לא הצלחתי למצוא את הפסוקים ששמעון הקריא בקבלת השבת. 
לאחר כמה ימים, אני זוכרת שהרגשתי מלחמה מתחוללת בתוכי, מצד אחד רציתי כל-כך להיות עם האנשים האלה אך מצד שני אינני רוצה להתקרב אליהם משום שהם מאמינים בישוע. הייתי נורא מבולבלת.

פורים משיחי

אני זוכרת שכשהתקרב הזמן לחגיגות פורים וליום ההולדת שלי, הם הזמינו אותי למסיבת פורים. רציתי כל-כך להיות עם האנשים האלו, הלב שלי נמשך אחריהם כי ידעתי שמה שאני רואה בהם זה אמיתי; האהבה הבלתי מותנית והעזרה ההדדית. יחד עם זאת עדיין פחדתי כי ידעתי שהם מאמינים בישוע. לבסוף נעניתי להזמנה בחיוב. נדהמתי כשהגעתי למסיבה, הכול נראה כל-כך טבעי ולא מזויף! כולם הביטו בי עם כל-כך הרבה אהבה וחיבקו אותי, למרות שאני אפילו לא מכירה אותם. חשבתי לעצמי "זה מה שחיפשתי כל חיי!” 
למחרת שמעון לימד על הסיפור של פורים ממגילת אסתר, והוא קישר בין הדמויות של מרדכי וישוע. זה היה יותר מידי בשבילי והייתי חייבת לצאת משם; זה נראה לי יותר מידי אמיתי, וידעתי שכל זה נהיה מאוד מסוכן, כי אם אני נשארת אז זה אומר שאני אהיה כמוהם ואאמין בישוע כמוהם. ידעתי שאאבד את המשפחה שלי, את החברים, את העבודה. הייתי מאוד מוכרת בירושלים משום שהייתי שוטרת ועבדתי כמעצבת אופנה בטלוויזיה הישראלית והיו לי המון חברים. חשבתי לעצמי "מה אני משוגעת להאמין בישוע? אני אאבד את הכול!” 

מוכרחה למצוא את האמת

למרות הקושי, החלטתי שאני מוכרחה לדעת מהי האמת, ואני חייבת לקרוא בעצמי את התנ"ך. חזרתי הביתה, חיפשתי וקראתי; קראתי את הסיפור של אסתר ומרדכי וניסיתי לחפש את מה שהוא לימד אך לא יכולתי למצוא. אז החלטתי ללכת לאותו הבית, היכן ששמעון לימד. נכנסתי למקום ואמרתי "שלום, באתי ללמוד". שמעון שר שירי הלל ולימד, ואני עקבתי בדריכות אחרי מה שהוא לימד מהתנ"ך. כשהתחלתי לקרוא את הנבואות החלטתי שזה באמת יותר מידי ושאני צריכה לעזוב. בדיוק אז הם שאלו אותי אם אני מוכנה לקבל את ישוע כאדון חיי? אמרתי "מה זאת אומרת? אף פעם לא שמעתי על דבר כזה.” והם הסבירו לי שאני יכולה לקבל את ישוע כאדון של החיים שלי ולתת לו הכול. 

גול עיני ואביטה נפלאות מתורתך

חשבתי לעצמי "מה כבר יכול להיות? אם זה נכון אז אולי אני אהפוך להיות כמו האנשים האלו ויהיה לי את השלום שיש להם, ואם לא אז מה זה משנה כי "ישוע" זה בעצם רק עוד שם.” אבל באותו רגע כשהתפללתי הרגשתי שמשהו מכסה אותי וידעתי שאני כבר לא לבד! זוהי חוויה שקשה לתאר במילים. לא קיימתי מצווה מסוימת ולא עשיתי משהו כדי לקבל את ההרגשה הזאת. מאותו רגע העיניים שלי נפקחו וכשחזרתי הביתה והתחלתי לקרוא את הסיפורים והפסוקים בתנ"ך, המילים כאילו "קפצו" מן הדף וקיבלו חיים; היה פתאום כל-כך הרבה אור ויכולתי לראות מה כתוב! לא האמנתי למה שאני קוראת -
"כִּי־יֶלֶד יֻלַּד־לָנוּ, בֵּן נִתַּן־לָנוּ, וַתְּהִי הַמִּשְׂרָה עַל־שִׁכְמוֹ; וַיִּקְרָא שְׁמוֹ פֶּלֶא יוֹעֵץ אֵל גִּבּוֹר, אֲבִיעַד שַׂר־שָׁלוֹם" (ישעיהו ט' 5)

המשיח יוולד כילד אנושי אבל הוא גם יקרא "פלא" והוא יקרא "אל”!
"וְאַתָּה בֵּית־לֶחֶם אֶפְרָתָה, צָעִיר לִהְיוֹת בְּאַלְפֵי יְהוּדָה, מִמְּךָ לִי יֵצֵא, לִהְיוֹת מוֹשֵׁל בְּיִשְׂרָאֵל; וּמוֹצָאֹתָיו מִקֶּדֶם מִימֵי עוֹלָם׃" (מיכה ה' 1)

המשיח ייוולד בבית לחם שליד ירושלים אבל המוצא שלו מהנצח-מימי עולם!
"יְהִי שְׁמוֹ לְעוֹלָם, לִפְנֵי־שֶׁמֶשׁ יִנּוֹן שְׁמוֹ וְיִתְבָּרְכוּ בוֹ; כָּל־גּוֹיִם יְאַשְּׁרוּהוּ׃" (תהילים ע"ב 17)

המשיח קיים לפני שהשמש נבראה! הוא היה עם אלוהים עוד לפני הבריאה!
ישנן עוד כל כך הרבה דוגמאות ועוד מאות נבואות על המשיח, וכל מה שצריך לעשות זה לקרוא את התנ"ך בעצמנו כי הכול נמצא שם!  אני באה ממשפחה דתייה וכל החיים שלי אני זוכרת רק איסורים לגבי אלוהים, אבל דרך ישוע הבנתי שאני יכולה להכיר את אלוהים, וראיתי שזה לא היה אותו אלוהים שדמיינתי לעצמי. הוא שינה אותי לגמרי, הוא הראה לי שהוא אוהב אותי ושהוא לא מחפש להעניש אותי אלא לכוון אותי לדרך הנכונה ולהחזיר אותי אליו. אני מקווה ומתפללת שרבים מבני עמנו יפתחו את ספר התנ"ך ואת ליבם, ויגלו את האמת אודות משיח ישראל המובטח.