סיפורים אישיים

לחצו להמשך הסיפור של אלי

"...החלטתי לבחון את כל מה שהאמנתי בו באותה תקופה, כמו למשל; תיאורית האבולוציה (שנתפסה בעיני תמיד כהוכחה מדעית נגד קיומו של אלוהים), התחלתי לבדוק ולברר לעומק..."

לחצו להמשך הסיפור של עודד

"...גם אני חיפשתי את האהבה האמיתית במקומות רבים. הסתובבתי עם חברים, חברות ונשים, הייתי גם במדיטציה טרנסדנטלית כמה שנים וחיפשתי גם בקבלה. אך באף אחד מן המקומות הללו לא מצאתי את מה שחיפשתי..."

לחצו להמשך הסיפור של וליה

"...התחלתי להבין שאין אלוהים, וכי דת או אמונה באלוהים באשר הוא, היא התרמית הגדולה בתולדות האנושות. כאב לי הלב על אנשים שמאמינים באלוהים..."

לחצו להמשך הסיפור של נטע

"...באותה תקופה הייתי שייכת לתנועת חב"ד בסניף המקומי בעיר. עם הזמן התחלתי לראות את ההבדלים שבין בית הכנסת המקומי והקהילה המשיחית..."

לחצו להמשך הסיפור של סטפן

"...מצאנו את עצמנו בפעילות חודרת בתוך לבנון, ואני מצאתי את עצמי עומד בראש כוח לוחם בלבנון, כאשר אני נפגש עם המוות פנים אל פנים..."

לחצו להמשך הסיפור של יהונתן

"...נולדתי וגדלתי בקיבוץ בצפון הארץ, במשפחה חילונית לחלוטין. ההורים שלי לא התחתנו ואני הייתי התינוק הראשון בקיבוץ שנולד מחוץ לנישואין..."

לחצו להמשך הסיפור של שרון

"...איש קבע ובעבודתי הגעתי למצב של לחץ ועייפות. זו הייתה תקופה של המון דיכאונות. אני זוכר כשיום אחד חזרתי מהצבא הביתה, פשוט הייתי שבור..."

לחצו להמשך הסיפור של מוטי

"...כל בוקר הייתי מניח תפילין למשך חצי שעה, מדפדף בסידור... אבל בכלל לא מתעניין בכתוב. יום אחד אבא שלי תפס אותי על חם..."

לחצו להמשך הסיפור של גדליה

"...בשנת 1990 התפטרתי מיוזמתי מהתעשייה הביטחונית. עם הפיצויים שקיבלתי פתחתי בר מצליח בירושלים - “הטברן". תמיד נהגתי לשתות..."

לחצו להמשך הסיפור של יגאל

"...לצבא התגייסתי בגיל 20 ושירתי בחיל האוויר שלוש שנים כטכנאי של מטוסי 16-F. עם הזמן נהייתי יותר ויותר מעורב..."

לחצו להמשך הסיפור של אבי

"...הייתי חובש כיפה וציצית וראיתי את עצמי כיהודי דתי. התגובה שלי לדת היהודית הייתה קנאה לאלוהים, הייתי מרגיש שאני צריך להגן על הזהות היהודית..."

לחצו להמשך הסיפור של אליחן

זה יצר מצב שבו אני גדלתי בשתי עולמות. מצד אחד היה את העולם של הלא מאמינים שבו היה את הסמים ואת כול הפתיחות לעניין הזה ומצד שני את העולם של המאמינים שבו הולכים לקהילה ומאמינים באלוהים. לא אהבתי לחיות בשתי עולמות...

לחצו להמשך הסיפור של מוטי

"...היה לי קשה מאוד לקבל את הרעיון שיש יהודים שמאמינים שישוע הוא המשיח. מבחינתי האיש הזה היה אחראי לצרות רבות שפקדו את עמי ומיליוני יהודים נרצחו במשך הדורות..."

לחצו להמשך הסיפור של ליהיא

"...באותו זמן למדתי ועסקתי ברפואה אלטרנטיבית ובעידן החדש למרות שעדיין עבדתי במקצועי כצורפת.. לא האמנתי בקיומו של אלוהים..."

לחצו להמשך הסיפור של דוד

"...השקפתי האותם ימים הייתה: כן, אלוהים באמת קיים, כי אני יצרתי אותו..היום במבט לאחור אנני יכול לדמיין משהו יותר שחצני מגישה זו.."

לחצו להמשך הסיפור של הרב ליכטנשטיין

"...בעבר סברתי שהברית החדשה הינה ספר טמא, מקור לגאווה, אנוכיות, שנאה, אנטישמיות ואלימות, אך כאשר פתחתי את הספר, הרגשתי כיצד הוא שובה את ליבי בצורה משונה ונפלאה. לפתע, תפארת ואור חדרו לנשמתי. חיפשתי קוצים אך מצאתי ורדים, פנינים במקום אבנים, במקום שנאה מצאתי אהבה. במקום נקמה מצאתי סליחה. במקום עבדות מצאתי חירות..."

לחצו להמשך הסיפור של הרב ורטהימר

"...לא ידעתי איפה למצוא ניחומים, הרמתי את ראשי לשמים וזעקתי לעזרה בשם אלוהי אבותיי, אך השמים שתקו, כך לפחות חשבתי. איך עוד יכולתי, כרב בית כנסת, לנחם את הבאים אלי בעוד בעצמי, חיי מוצפים בייאוש.
החלטתי שעלי למצוא פתרון, ניסיתי להיכנס לתוך הניו אייג', אם כי..."

לחצו להמשך הסיפור של טל

"...הייתי הולכת בהפסקות לחדר המדעים וקוראת בספרים חילוניים על אבולוציה, אדם קדמון ודינוזאורים והאמנתי בקיומם של חייזרים ..."

לחצו להמשך הסיפור של סהר

"...כששיחקתי בנבחרת הנוער של ישראל, סגנון החיים שלי הפך להיות מאוד מקצועי; היו הרבה אימונים ומחנות אימונים..."

לחצו להמשך הסיפור של אליאל

"...מספר שנים לאחר מכן אבי נהרג בתאונת עבודה. במשך כל חיי חיפשתי דמות שתהיה עבורי כמו אבא. כילד צעיר לא ידעתי כיצד להגדיר או להביע..."

לחצו להמשך הסיפור של חן

"...התחלתי לקרוא בברית החדשה ושוב הופתעתי מכמה שהספר הזה יהודי. שמות הדמויות הפועלות הם שמות יהודיים..הארועים התרחשו בארץ ישראל ובערים יהודיות.. החגים המוזכרים בספר כולם חגים יהודיים ומעל הכל ישוע המשיח היה יהודי לכל דבר..."

לחצו להמשך הסיפור של קרן

"...הסתבר לנו שעקב סיבוך בזריקת האפידורל נוצרה דלקת בעמוד השדרה שגרמה לשיתוק, כמובן שזה היה הלם עבורי כי..."

לחצו להמשך הסיפור של זיוית

"...התחלנו לנדוד ברחובות העיר אילת בלי כסף ובלי מקום ללון בו עם חפצינו המועטים שכללו מספר חבילות וכמה תיקי בגדים..."

לחצו להמשך הסיפור של לירון

מגיל צעיר מאוד, היתה בי התהייה לגבי קיומו של אלוהים.. האמנתי באיזשהו כח עליון אך כעסתי מאוד על הדת, בשל כל מה שהיהדות המודרנית והדתית מייצגת. נרתעתי מדתות, בשל ההיסטוריה הארוכה של המלחמות, שהן גרמו וחשבתי שהדרך היחידה לאלוהים היא דרך דת....

לחצו להמשך הסיפור של מרלן

 הצמא
נולדתי בטוניסיה בשנת 1947. אמי, ז"ל, הייתה יהודייה אדוקה, בת למשפחת כוהנים ומדורות רבנים, היא לימדה אותי להאמין ולבטוח באלוהי אברהם, יצחק ויעקב. בגיל חמש, קיבלתי ספר מהורי על שמואל הנביא. נהניתי ממנו כל כך עד שקראתי לאלוהים: "למה אינך קורא לי כמו שקראת לשמואל?"

לחצו להמשך הסיפור של יואב

"...זה התבטא ברצון שלי להיות שחקן ומאמן כדורגל...חשבתי שכדי להיות אדם שמאמין בישוע עליי להיות בן אדם מושלם שלא עושה טעויות.. העניין הוא לבקש סליחה מאלוהים..."

לחצו להמשך הסיפור של דן

"...התחלנו לעסוק בדברים שונים הקשורים לתנועת "העידן החדש" – קצת מדיטציה טרנסנדנטלית, קצת יוגה, אבל..."

לחצו להמשך הסיפור של רוני

"...אחרי הצבא התחלתי לחקור את היהדות הרבנית לעומק וקיוויתי לתשובות; לתקופה קצרה אף הייתי חלק מישיבה חרדית. חיפשתי תשובה לגבי נצח..."

לחצו להמשך הסיפור של קרן

"...חשבתי שאני יכולה להאמין ולמצוא גם אמת בקפה, לדבר עם רוחות, לעשות סיאנס ו"לחזור" לגלגוליי הקודמים דרך היפנוזה. מה שלא ידעתי זה עד כמה חמור היה הדבר בעיני אלוהים.."

לחצו להמשך הסיפור של צחי

"...עם קרן שהיתה לה אז מסיבת יום-הולדת; אני הגעתי למסיבה בתור תל-אביבי שמחפש בילויי, אבל לא תיארתי לעצמי..."

לחצו להמשך הסיפור של דניאל

"...שמרנו כמובן את המסורת היהודית: קבלת שבת משפחתית, צום ביום כיפור, 4 כוסות יין והרבה מצות בפסח ועוד הרבה דברים אחרים שקשורים..."

לחצו להמשך הסיפור של שני

"...בזמן שירת ההלל וההשתחוויה לחדר, הייתה לי חוויה רוחנית. הרגשתי שאני נכנסת לנוכחות אלוהים, דבר שלא הרגשתי מעולם בבתי-הכנסת..."

לחצו להמשך הסיפור של אבירם

"...שהשתחררתי משירותי הצבאי, הגשמתי את חלומי לשדר ברדיו, שידרתי ברדיו חיפה במשך שנה ולאחר מכן בקול הים האדום..."

לחצו להמשך הסיפור של עדי

"...התחלתי לגשש את דרכי בעולם, ניסיתי דברים שונים (שלא סיפקו, לא אהבתי ולא המשכתי) ולבסוף בתחילת כיתה ט' השתתפתי ב..."

לחצו להמשך הסיפור של רחל

"...נולדתי וגדלתי בירושלים, במשפחה מסורתית-דתית מרקע מרוקאי, אחד הסבים בשושלת אמי היה הרב אלקבץ שכתב את הסידור..."

לחצו להמשך הסיפור של דליה

"...נולדתי וגדלתי בחיפה, בבית יהודי-מסורתי, ואני אחת משבע בנות במשפחה. אבי עלה מלבנון ואמי דור שביעי בארץ מרקע מרוקאי. אבי היה אדם שומר מסורת, חובש כיפה..."